Thunderbolt 5 Wired Adapter DELL SD25TB5 2500 Mbit/s Black
Thunderbolt 5 Wired Adapter DELL SD25TB5 2500 Mbit/s Black
Enhance your connectivity with the DELL SD25TB5 Thunderbolt 5 Wired Adapter. Designed for speed and efficiency, this adapter allows you to experience lightning-fast data transfer up to 2500 Mbit/s, making it ideal for professionals and gamers alike.
Whether you're transferring large files or streaming high-quality content, this adapter reduces wait time and boosts productivity. Its sleek black design combines functionality with style, fitting seamlessly into your tech setup.
- Type: Wired Adapter
- Connectivity: Thunderbolt 5
- Power Delivery: 15 W
- Data Transfer Rate: 2500 Mbit/s
- Color: Black
Available stock: 37
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | Thunderbolt 5 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery up to | 15 W |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| DisplayPort version | 2.1 |
| Thunderbolt 5 ports quantity | 2 |
| Microphone in | No |
| DC-in jack | Yes |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 2500 Mbit/s |
| Wake-on-LAN ready | Yes |
| Performance | |
| Card reader integrated | No |
| Number of storage drives supported | 4 |
| Data transfer rate | 1.25 Gbit/s |
| Maximum digital resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington, Noble |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Power |
| Power | |
| Power supply | 330 W |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 90 mm |
| Depth | 35.3 mm |
| Height | 205 mm |
| Weight | 632 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Cables included | AC |
| AC adapter included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Carbon footprint | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 103 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 60.461 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 1.957 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 38.728 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 1.854 |
| PAIA version | GaBi version 1, 2025 |

