DELL Pro Wired Mouse MS3220 3200 DPI Laser Ambidextrous USB-A
DELL Pro Wired Mouse MS3220 3200 DPI Laser Ambidextrous USB-A
Experience ultimate control and comfort with the DELL Pro Wired Mouse MS3220, designed for both left and right-handed users. With a high sensitivity of 3200 DPI, this mouse ensures precise tracking for both work and play.
Ideal for professionals and gamers alike, the MS3220 offers a reliable USB Type-A connection, making it easy to plug and play. Its low latency of 2 ms enhances your response time during fast-paced applications and gaming.
- Type: Wired Mouse
- Brand: DELL
- Model: MS3220
- Connection: USB Type-A
- DPI: 3200
- Response time: 2 ms
- Design: Ambidextrous
- Color: Black
Available stock: 82
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Mouse | |
|---|---|
| Number of scroll wheels | 1 |
| Purpose | Office |
| Device interface | USB Type-A |
| Movement detection technology | Laser |
| Movement resolution | 3200 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll type | Wheel |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Buttons quantity | 5 |
| Number of programmable buttons | 3200 |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Number of movement resolution modes | 4 |
| Acceleration (max) | 4 G |
| Response time | 2 ms |
| Design | |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Power | |
| Power source | Cable |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 62.9 mm |
| Depth | 115.3 mm |
| Height | 38.9 mm |
| Weight | 98 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 91 mm |
| Package depth | 46.5 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package weight | 142 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |

