Compulocks Apex Enclosure for iPad Air M2 13" (2024) - Black, Tablet Security Mount
Compulocks Apex Enclosure for iPad Air M2 13" (2024) - Black, Tablet Security Mount
Enhance the security of your iPad Air M2 with the Compulocks Apex Enclosure. This sturdy enclosure is specifically designed for the 13\" Apple tablet, making it perfect for public displays, kiosks, and everyday use.
With a sleek black aluminum finish, this wall mount not only provides safety but also adds a touch of modern design to your space.
- Compatible with iPad Air M2 (2024) models: A2898, A2903, A2904
- Size: 33 cm (13")
- Color: Black
- Material: Aluminium
- Designed for wall mounting, ideal for security applications
Available stock: 10
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Air M2 | 13" | 2024 | A2898, A2903, A2904 |
| Covered front camera | No |
| Mounting type | Wall |
| Colour group | Black |
| Lock type | 2 Keys |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Country of origin | China, Israel |
| Packaging content | |
| Number of keys included | 4 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Warranty period | 1 year(s) |

