Compulocks iPad Air M2 13" Apex Secured Enclosure - Wall Mount - White
Compulocks iPad Air M2 13" Apex Secured Enclosure - Wall Mount - White
Protect your iPad Air M2 with the Compulocks Apex Secured Enclosure. Designed specifically for the 2024 model, this enclosure provides a secure and stylish solution for mounting your tablet.
With its sleek white aluminum finish, this enclosure not only safeguards your device but also complements any environment, making it perfect for both commercial and residential use.
- Compatible with iPad Air M2 (2024)
- Size: 33 cm (13 inches)
- Secure wall mount design
- Color: White
- Material: Aluminium
- Model Numbers: A2898, A2903, A2904
Available stock: 2
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Product colour | White |
| Material | Aluminium |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Air M2 | 13" | 2024 | A2898, A2903, A2904 |
| Covered front camera | No |
| Colour group | White |
| Lock type | 2 Keys |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Country of origin | Israel |
| Packaging content | |
| Number of keys included | 4 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Warranty period | 1 year(s) |

