Compulocks iPad Pro 11" Security Enclosure - Wall Mount, Black, Aluminium
Compulocks iPad Pro 11" Security Enclosure - Wall Mount, Black, Aluminium
Protect your devices with the Compulocks iPad Pro 11\" Apex Secured Enclosure. Designed to provide security and stability, this wall mount enclosure is perfect for business environments, ensuring your iPad Pro stays safe and secure.
Built from durable aluminum, this enclosure is compatible with both the iPad Pro M4 and M5 models, making it a versatile addition to your tablet accessories.
- Compatible with iPad Pro M4 (2024) and M5 (2025)
- Dimensions: 27.9 cm (11 inches)
- Color: Black
- Material: Aluminium
- Secured wall mount design
Available stock: 7
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Minimum screen size | 27.9 cm (11") |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Pro M4 | 11" | 2024 | A2836, A2837, A3006 iPad Pro M5 | 11" | 2025 | A3357, A3358, A3359 |
| Covered front camera | No |
| Colour group | Black |
| Lock type | Key |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Country of origin | Israel |
| Packaging content | |
| Number of keys included | 2 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Warranty period | 2 year(s) |

