Canon 6405B001 ink cartridge
Canon 6405B001 ink cartridge
1 people are viewing this product
Regular price
£11.96 GBP
Sale price
£11.96 GBP
Regular price
£14.23 GBP
Shipping calculated at checkout.
Canon PGI-72M Magenta Ink Cartridge, Standard Yield, Photo magenta, Dye-based ink, 1 pc(s), 710 pages
Available stock: 2
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Dye-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | Canon PIXMA PRO-10 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 710 pages |
| Type | Original |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Ink type | Dye-based ink |
| Printing colours | Photo magenta |
| Country of origin | Japan |
| Colour | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Other features | |
| Page yield footnote | 10x15cm, ISO/IEC 24734 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |

