BTI AA-100USB-C- power adapter/inverter
BTI AA-100USB-C- power adapter/inverter
1 people are viewing this product
Regular price
£32.36 GBP
Sale price
£32.36 GBP
Regular price
£40.45 GBP
Shipping calculated at checkout.
BTI 100W USB-C Car charger with self adjusting output voltage for all USB-C powered devices up to 100W, Universal, Indoor, 100-240 V, 50/60 Hz, 100 W, 12 V
Available stock: 10
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Purpose | Universal |
| Power supply type | Indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Input voltage | 100-240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Output power | 100 W |
| Output voltage | 12 V |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 51.5 mm |
| Depth | 127.5 mm |
| Height | 32 mm |
| Weight | 218 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |

