Brother TZE231S2 label-making tape
Brother TZE231S2 label-making tape
1 people are viewing this product
Regular price
£5.20 GBP
Sale price
£5.20 GBP
Regular price
£6.03 GBP
Shipping calculated at checkout.
Brother TZE231S2, Black on white, Acrylic, 1 pc(s), TZe, Grey, Philippines
Available stock: 7
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on white |
| Adhesive type | Acrylic |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Tape type | TZe |
| Product colour | Grey |
| Country of origin | Philippines |
| Ultraviolet (UV) resistant | Yes |
| Water-resistant | Yes |
| Chemical-resistant | Yes |
| Laminated | Yes |
| Abrasion-resistant | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Technical details | |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.2 cm |
| Tape length | 4 m |
| Width | 18 mm |
| Depth | 70 mm |
| Height | 105 mm |
| Weight | 30 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 45 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.2 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 212.4 kg |
| Products per pallet | 3600 pc(s) |

