Brother TZE-325 Label-Making Tape 9mm Black 8m Roll
Brother TZE-325 Label-Making Tape 9mm Black 8m Roll
Transform your labeling experience with the Brother TZE-325 Label-Making Tape. This tape is perfect for crafting clear, professional labels that stand out and last.
The Brother TZE-325 features a durable design, ideal for home organization and office use. With a 9mm width and 8 meters of tape, you can create labels for various applications, from storage bins to file folders.
- Brand: Brother
- Model: TZE-325
- Width: 9mm
- Length: 8m
- Color: Black
- Durability: 5 years
Available stock: 33
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Tape type | TZ |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Philippines |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Technical details | |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 9 mm |
| Tape length | 8 m |
| Width | 17 mm |
| Depth | 68 mm |
| Height | 87 mm |
| Weight | 31 g |
| Package width | 210 mm |
| Package depth | 375 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package weight | 50 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 15.9 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 232.6 kg |
| Products per pallet | 3600 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Tape size | 9 mm |

