Brother TZ-241 label-making tape
Brother TZ-241 label-making tape
1 people are viewing this product
Regular price
£11.11 GBP
Sale price
£11.11 GBP
Regular price
£13.22 GBP
Shipping calculated at checkout.
Brother TZ-241, TZ, Black, China, 8 m, 1000 mm, 1000 mm
Available stock: 151
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Tape type | TZ |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Weight & dimensions | |
| Tape length | 8 m |
| Width | 1000 mm |
| Depth | 1000 mm |
| Height | 1000 mm |
| Weight | 2.82 kg |
| Package weight | 3.73 kg |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 11.5 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 1 pc(s) |
| Layers per pallet | 1 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 1 pc(s) |
| Pallet gross weight | 19 kg |
| Products per pallet | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Tape size | 1.8 cm |

