Brother PA-RC-001 Durable Equipment Case Black 900g
Brother PA-RC-001 Durable Equipment Case Black 900g
Protect your valuable equipment with the Brother PA-RC-001 equipment case. Designed for durability and convenience, this case is ideal for transporting your devices safely.
With a lightweight design of just 900g, you can easily carry it wherever you go. The sleek black color adds a professional touch while ensuring maximum protection for your equipment.
- Model: PA-RC-001
- Weight: 900 g
- Color: Black
Available stock: 3
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Compatibility | PJ-773 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 117 mm |
| Depth | 351 mm |
| Height | 225 mm |
| Weight | 900 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.43 kg |
| Technical details | |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 42029900 |
| Pallet gross height | 15.8 cm |
| Pallet gross weight | 156.2 kg |
| Products per pallet | 96 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Other features | |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |

