Brother LT-6505 Auto Document Feeder 520 Sheets Grey
Brother LT-6505 Auto Document Feeder 520 Sheets Grey
Upgrade your printing efficiency with the Brother LT-6505 Auto Document Feeder, designed to streamline your document handling process. Ideal for high-volume printing tasks, this feeder enhances productivity by allowing you to load up to 520 sheets at a time.
With its compatibility with Brother HL-L6400DW printers, the LT-6505 simplifies the scanning and printing of multiple pages, saving you time and effort. Its sleek grey design fits seamlessly into your office environment.
- Type: Auto Document Feeder (ADF)
- Capacity: Holds up to 520 sheets
- Compatible with Brother HL-L6400DW
- Color: Grey
- Manufactured in: Vietnam
Available stock: 10
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Type | Auto document feeder (ADF) |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L6400DW |
| Maximum capacity | 520 sheets |
| Product colour | Grey |
| Country of origin | Vietnam |
| Weight & dimensions | |
| Width | 500 mm |
| Depth | 280 mm |
| Height | 500 mm |
| Weight | 3.78 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 5.31 kg |
| Technical details | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 20 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 20 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Pallet gross weight | 124 kg |
| Pallet gross height | 15.8 cm |

