Brother LC421M Magenta Ink Cartridge 200 Pages Single Pack
Brother LC421M Magenta Ink Cartridge 200 Pages Single Pack
Enhance your printing quality with the Brother LC421M Magenta Ink Cartridge. Designed for reliable performance, this cartridge ensures your documents and images come out vibrantly, delivering sharp text and rich colors.
Ideal for home or office use, the LC421M cartridge produces up to 200 pages of stunning prints. It’s perfect for anyone needing consistent quality for everyday printing tasks.
- Color: Magenta
- Yield: Up to 200 pages
- Pack Type: Single pack
Available stock: 9
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | DCP-J1050DW DCP-J1140DW MFC-J1010DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink page yield | 200 pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Country of origin | Philippines |
| Weight & dimensions | |
| Width | 10 mm |
| Depth | 70 mm |
| Height | 85 mm |
| Weight | 36 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 46 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 18.3 cm |
| Products per pallet | 6000 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 255.6 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |

