Apple MGYW4ZM/A mobile phone case
Apple MGYW4ZM/A mobile phone case
1 people are viewing this product
Regular price
£18.78 GBP
Sale price
£18.78 GBP
Regular price
£25.73 GBP
Shipping calculated at checkout.
Apple MGYW4ZM/A, Cover, Apple, iPhone 16e, 15.5 cm (6.1\"), Yellow
Available stock: 4
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Colour name | Neon Yellow |
| Compatibility | iPhone 16e |
| Case type | Cover |
| Material | Silicone |
| Product colour | Yellow |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Brand compatibility | Apple |
| Protection features | Drop proof, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Made with recycled materials | Yes |
| Recycled materials used for making | Recycled silicone |
| Total amount of recycled materials used for making | 55% |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 85 mm |
| Package depth | 163 mm |
| Package height | 17 mm |
| Package weight | 80 g |

