Apple Watch 38/40/41mm Stainless Steel Smartwatch Gold Band
Apple Watch 38/40/41mm Stainless Steel Smartwatch Gold Band
Enhance your style and connectivity with the Apple Watch featuring a stunning gold stainless steel band. Ideal for keeping you organized and connected on the go.
This exquisite smartwatch is designed for individuals who value both functionality and elegance. With its customizable size options, it fits seamlessly into your lifestyle, whether you're at work or at play.
- Model: Apple Watch 38/40/41mm
- Finish: Gold Stainless Steel
- Compatible with Apple accessories
- Ideal for fitness tracking and notifications
Available stock: 3
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Band |
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product colour | Gold |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Apple Watch 38/40/41mm |
| Material | Stainless steel |
| Buckle colour | Gold |
| Band size | One Size |
| Clasp type | Magnetic clasp |
| Weight & dimensions | |
| Width | 40 mm |
| Wrist size range | 130 - 180 mm |
| Package width | 76 mm |
| Package depth | 237 mm |
| Package height | 12.5 mm |
| Package weight | 86 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |

