Apple Crossbody Strap Black Recycled PET 2.08m Accessory
Apple Crossbody Strap Black Recycled PET 2.08m Accessory
Transform the way you carry your mobile phone with the Apple Crossbody Strap. This stylish accessory offers convenience and elegance, allowing you to keep your device securely accessible at all times.
Ideal for on-the-go lifestyles, the strap is designed to be lightweight and durable, made from recycled polyethylene terephthalate (rPET) with stainless steel accents. Enjoy hands-free use while adding a touch of sophistication to your everyday carry.
- Color: Black with light grey accents
- Material: Recycled polyethylene terephthalate (rPET) and stainless steel
- Length: 2.08 meters
- Type: Crossbody strap
- Quantity: 1 pc
Available stock: 30
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Strap |
| Product colour | Light grey |
| Material | Recycled polyethylene terephthalate (rPET), Stainless steel |
| Brand compatibility | Apple |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Length | 2.08 m |
| Packaging data | |
| Package width | 25 mm |
| Package depth | 92.2 mm |
| Package height | 190.3 mm |
| Package weight | 124 g |

