Smartwatch Band for Apple Watch 44mm 45mm 46mm 49mm Titanium Black
Smartwatch Band for Apple Watch 44mm 45mm 46mm 49mm Titanium Black
Upgrade your Apple Watch with this sleek and stylish smartwatch band. Designed to fit models 44mm, 45mm, 46mm, and 49mm, it's perfect for enhancing your wearable tech.
This durable band is made with high-quality titanium, polyester, and spandex, offering both comfort and resilience. Ideal for everyday use or special occasions, it elevates your personal style while ensuring a secure fit for your device.
- Compatible with Apple Watch Models: 44mm, 45mm, 46mm, 49mm
- Material: Titanium, Polyester, Spandex
- Color: Black
- Designed for comfort and durability
Available stock: 3
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Band |
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Apple Watch Models 44mm 45mm 46mm 49mm |
| Material | Titanium, Polyester, Spandex |
| Band size | L |
| Clasp type | Hook-and-loop clasp |
| Weight & dimensions | |
| Wrist size range | 165 - 210 mm |
| Package width | 115 mm |
| Package depth | 211 mm |
| Package height | 12.5 mm |
| Package weight | 66 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |

