Apple Watch 46mm Neon Yellow Sport Band M/L Fluoroelastomer Compatible with 44mm 45mm 49mm Models
Apple Watch 46mm Neon Yellow Sport Band M/L Fluoroelastomer Compatible with 44mm 45mm 49mm Models
Upgrade your Apple Watch with the vibrant 46mm Neon Yellow Sport Band, designed for comfort and durability. Ideal for your active lifestyle, this band ensures a secure fit during workouts and daily activities.
Crafted from high-quality fluoroelastomer, this band is not only stylish but also resistant to sweat and moisture. Its versatile design is compatible with Apple Watch models 44mm, 45mm, 46mm, and 49mm, making it a perfect accessory for any occasion.
- Size: M/L
- Color: Neon Yellow
- Material: Fluoroelastomer
- Compatible with Apple Watch models 44mm, 45mm, 46mm, and 49mm
Available stock: 3
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Band |
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product colour | Yellow |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Apple Watch Models 44mm 45mm 46mm 49mm |
| Material | Fluoroelastomer |
| Band size | M/L |
| Clasp type | Buckle clasp |
| Weight & dimensions | |
| Width | 46 mm |
| Wrist size range | 160 - 210 mm |
| Package width | 76 mm |
| Package depth | 237 mm |
| Package height | 12.5 mm |
| Package weight | 74 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |

