Apple Magic Keyboard for iPad Air 13-inch Trackpad British QWERTY Black
Apple Magic Keyboard for iPad Air 13-inch Trackpad British QWERTY Black
Enhance your iPad Air experience with the Apple Magic Keyboard, designed to provide a comfortable typing experience on the go.
This keyboard features an integrated trackpad and scissor key switches for precision and responsiveness, making it ideal for productivity enthusiasts and frequent travelers alike.
- Compatible with iPad Air 13-inch
- British English QWERTY layout
- Integrated trackpad for easy navigation
- Scissor key switch with 1 mm travel
- Stylish black finish
Available stock: 1
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Keyboard | |
|---|---|
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard language | UK English |
| Keyboard key switch | Scissor key switch |
| Pointing device | Trackpad |
| Numeric keypad | No |
| Flexible keyboard | No |
| Multimedia keys | Yes |
| Key travel distance | 1 mm |
| Performance | |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Air 13" (M3) iPad Air 13" (M2) |
| Product colour | Black |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Cover | Yes |
| Backlight | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Power | |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Packaging content | |
| AC adapter included | No |

