Apple Beats mobile phone case
Apple Beats mobile phone case
1 people are viewing this product
Regular price
£47.24 GBP
Sale price
£47.24 GBP
Regular price
£54.80 GBP
Shipping calculated at checkout.
Apple Beats iPhone 16 Pro Case with MagSafe - Summit Stone, Cover, Apple, iPhone 16 Pro, 16 cm (6.3\"), Stone colour
Available stock: 10
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Maximum screen size | 16 cm (6.3") |
| Compatibility | iPhone 16 Pro |
| Case type | Cover |
| Material | Microfibre, Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Product colour | Stone colour |
| Surface coloration | Monochromatic |
| MagSafe compatible | Yes |
| Brand compatibility | Apple |
| Desktop stand | No |
| Protection features | Abrasion resistant, Drop proof, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Wireless charging | Yes |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 76.2 mm |
| Depth | 14.2 mm |
| Height | 153 mm |
| Weight | 24 g |

