Smart-UPS SRT 19 inch Rack Mount Rail Kit for 5/6/8/10kVA
Smart-UPS SRT 19 inch Rack Mount Rail Kit for 5/6/8/10kVA
Enhance your APC Smart-UPS setup with the 19 inch Rack Mount Rail Kit, designed specifically for Smart-UPS SRT 5/6/8/10kVA models.
This durable rail kit allows you to securely install your UPS units in standard 19 inch racks, maximizing your space while providing reliable support for your essential power equipment.
- Compatibility: Smart-UPS SRT 5/6/8/10kVA
- Dimensions: 527 mm (L) x 89 mm (W) x 44 mm (H)
- Weight: 2.73 kg
- Color: Grey
- Standard Size: 19 inch rack mount
Available stock: 1
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Weight & dimensions | |
| Width | 527 mm |
| Depth | 89 mm |
| Height | 44 mm |
| Weight | 2.73 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 696 mm |
| Package depth | 142 mm |
| Package height | 71 mm |
| Package weight | 3.64 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85079080 |

