Cable Management Panel Aluminium Arm 6x44x457mm APC
Cable Management Panel Aluminium Arm 6x44x457mm APC
Enhance your server organization with the APC NetShelter Cable Management Panel. This sturdy aluminium arm allows you to manage cables efficiently, making your setup neat and accessible.
Ideal for maintaining an uncluttered and efficient workspace, this cable management solution is perfect for data centers or server rooms. Its lightweight yet durable design is easy to install and helps protect your cables from damage.
- Product Type: Cable Management Panel
- Material: Aluminium
- Dimensions: 6 x 44 x 457 mm
- Weight: 450 g
Available stock: 32
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable management panel |
| Product colour | Aluminium |
| Built-in fan | No |
| On/off switch | No |
| Castor wheels | No |
| Locking | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 6 mm |
| Depth (max) | 45.7 cm |
| Height | 44 mm |
| Weight | 450 g |
| Packaging data | |
| Package width | 64 mm |
| Package depth | 483 mm |
| Package height | 51 mm |
| Package weight | 560 g |
| Technical details | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 1.67 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |

