KVM Cable 6ft USB-A HD-15 Male/Male Black APC
KVM Cable 6ft USB-A HD-15 Male/Male Black APC
Enhance your data center with the reliable APC Integrated Rack LCD/KVM USB Cable. This 6ft (1.8m) cable connects your servers and devices effortlessly, providing you with streamlined access and control.
Ideal for IT professionals and businesses, this KVM cable offers a secure connection with USB-A and HD-15 male connectors, making it perfect for connecting to a variety of equipment. Its compact and lightweight design ensures easy installation without clutter.
- Length: 6ft (1.8m)
- Connector Type: USB-A to HD-15 Male
- Color: Black
- Weight: 70g
Available stock: 6
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.8 m |
| Connector 1 | USB-A |
| Connector 2 | HD-15 |
| Connector gender | Male/Male |
| Packaging data | |
| Weight | 70 g |
| Package length | 16.5 cm |
| Package width | 235 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 80 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |

