ALOGIC AMBT4KWH mouse
ALOGIC AMBT4KWH mouse
1 people are viewing this product
Regular price
£16.89 GBP
Sale price
£16.89 GBP
Regular price
£20.61 GBP
Shipping calculated at checkout.
ALOGIC AMBT4KWH, Ambidextrous, RF Wireless + Bluetooth, White
Available stock: 10
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Mouse | |
|---|---|
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scrolling directions | Vertical |
| Purpose | Travel |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 2 |
| Multi-device support | Yes |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Bluetooth version | 3.0 |
| Design | |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | White |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | ABS synthetics |
| Ergonomics | |
| Plug and Play | Yes |
| Power | |
| Power source | Batteries |
| Rechargeable | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| USB Type-C charging port | Yes |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 65 mm |
| Depth | 110 mm |
| Height | 25 mm |
| Weight | 70 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quick start guide | Yes |
| Packaging content | |
| Receiver included | Yes |

