3M PF315W9B Privacy Filter for 31.5in Monitor - Anti-Glare, Frameless Display
3M PF315W9B Privacy Filter for 31.5in Monitor - Anti-Glare, Frameless Display
Enhance your privacy and protect your screen with the 3M Privacy Filter for your 31.5-inch monitor. This high-quality filter reduces visibility from side angles while maintaining a clear view for you.
Designed specifically for 31.5-inch monitors, this privacy filter features a frameless design that seamlessly integrates with your screen. Enjoy the benefits of anti-glare technology to reduce eye strain and reflectivity.
- Size: 31.5 inches (80 cm)
- Aspect Ratio: 16:9
- Type: Frameless display privacy filter
- Finish: Glossy / Matt
- Feature: Anti-glare
Available stock: 10
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Design | |
|---|---|
| Maximum screen size | 80 cm (31.5") |
| Suitable for | Monitor |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 697 x 392 mm |
| Display diagonal (metric) | 80 cm |
| Filter colour | Black |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Scratch-resistant | Yes |
| Protection features | Scratch-resistant |
| Easy to clean | Yes |
| Surface finish | Glossy / Matt |
| Screen format | Widescreen |
| Country of origin | United States |
| Easy to apply | Yes |
| Durable screen protection | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | No |
| Installation type | Attachment strip |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Compatibility | ASUS VG328H1B TUF Gaming; BenQ℠ PD3220U; LG 32QK500; ASUS VP32UQ |
| Weight & dimensions | |
| Width | 697 mm |
| Height | 392 mm |
| Weight | 172 g |
| Packaging data | |
| Package width | 864 mm |
| Package depth | 3 mm |
| Package height | 406 mm |
| Package weight | 177 g |
| Package type | Box |
| Other features | |
| Anti-reflective | Yes |
| Special features | Compatible For Device With Raized Bezel |
| Compliance certificates | Trade Agreements Act (TAA) |
| Logistics data | |
| Pallet net height | 73.5 cm |
| Pallet net length | 121.9 cm |
| Pallet net width | 106.7 cm |
| Pallet net weight | 19 kg |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Pallet gross width | 106.7 cm |
| Pallet gross length | 121.9 cm |
| Pallet gross height | 73.5 cm |
| Pallet gross weight | 33.1 kg |
| Products per pallet | 220 pc(s) |
| Shipping (inner) case width | 45.7 cm |
| Shipping (inner) case length | 87.6 cm |
| Shipping (inner) case height | 4.9 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 885 g |
| Shipping (inner) case net weight | 862 g |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |
| Shipping (inner) case GTIN (EAN/UPC) | 50051128007667 |

