Xerox VersaLink C400 C405 Black Toner Cartridge 2500 Pages Genuine
Xerox VersaLink C400 C405 Black Toner Cartridge 2500 Pages Genuine
Enhance your printing experience with the Xerox Genuine VersaLink C400/C405 Black Toner Cartridge, offering a page yield of up to 2500 pages. Ideal for both business and home use, this cartridge ensures crisp, high-quality prints every time.
This toner cartridge is designed for seamless compatibility with your Xerox VersaLink printers, providing reliability you can count on for all your printing needs. Enjoy easy installation and superior performance with every print.
- Brand: Xerox
- Model: 106R03500
- Capacity: 2500 pages
- Color: Black
- For use with VersaLink C400 and C405 printers
Available stock: 1
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Xerox VersaLink C400 Colour Printer Xerox VersaLink C405 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Black toner page yield | 2500 pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Xerox |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Packaging data | |
| Package width | 99.1 mm |
| Package depth | 283 mm |
| Package height | 42.9 mm |
| Package weight | 244.9 g |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |

