Xerox Phaser 6020 Magenta Toner Cartridge Standard Capacity 1000 Pages
Xerox Phaser 6020 Magenta Toner Cartridge Standard Capacity 1000 Pages
Get vibrant prints with the Xerox Phaser 6020 Magenta Toner Cartridge. This standard capacity cartridge, offering up to 1000 pages, is ideal for home or office use.
Designed for optimal compatibility with Xerox Phaser® 6020/6022 and WorkCentre® 6025/6027 models, this toner ensures that your documents maintain sharp quality and consistency.
- Color: Magenta
- Page Yield: Up to 1000 pages
- Compatibility: Xerox Phaser® 6020/6022, WorkCentre® 6025/6027
- Type: Standard capacity Toner Cartridge
- Pack Size: 1 pc(s)
Available stock: 15
-
Estimated delivery: May 31 - Jun 04
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Phaser 6020 Phaser 6022 WorkCentre 6025 WorkCentre 6027 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 1000 pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | Xerox |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 57.1 mm |
| Package depth | 177.8 mm |
| Package height | 76.2 mm |
| Package weight | 136 g |
| Other features | |
| Certification | ISO/IEC 19798 |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |

