TP-Link UH700 interface hub
TP-Link UH700 interface hub
1 people are viewing this product
Regular price
€30,18 EUR
Sale price
€30,18 EUR
Regular price
€38,63 EUR
Shipping calculated at checkout.
TP-Link UH700, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Micro-B, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, 5000 Mbit/s, Black, 1 m, USB
Available stock: 16
-
Estimated delivery: Jun 05 - Jun 09
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Micro-B |
| Hub interfaces | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 7 |
| Ports quantity | 7 |
| DC-in jack | Yes |
| Features | |
| Data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Yes |
| Cable length | 1 m |
| Power | |
| Power supply type | USB |
| Input voltage | 12 V |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 165 mm |
| Depth | 65.5 mm |
| Height | 17.5 mm |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |

