StarTech.com ST4200MINIC interface hub
StarTech.com ST4200MINIC interface hub
1 people are viewing this product
Regular price
€19,54 EUR
Sale price
€19,54 EUR
Regular price
€26,77 EUR
Shipping calculated at checkout.
StarTech.com 4-Port USB-C Hub - Mini Hub - USB-C to 4x USB-A - USB 2.0, USB 2.0 Type-C, USB 2.0, 480 Mbit/s, Black, Plastic, 0.16 m
Available stock: 19
-
Estimated delivery: Jun 04 - Jun 08
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Host interface | USB 2.0 Type-C |
| Hub interfaces | USB 2.0 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Ports quantity | 4 |
| Features | |
| Data transfer rate | 480 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| Cable length | 0.16 m |
| Plug and Play | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS, REACH |
| Network | |
| UASP support | No |
| Power | |
| Power source type | USB |
| Weight & dimensions | |
| Width | 80 mm |
| Depth | 185 mm |
| Height | 14 mm |
| Weight | 35 g |
| Packaging data | |
| Package width | 142 mm |
| Package depth | 170 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 105 g |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |

