Logitech B100 mouse
Logitech B100 mouse
1 people are viewing this product
Regular price
€10,63 EUR
Sale price
€10,63 EUR
Regular price
€12,33 EUR
Shipping calculated at checkout.
Logitech B100 Optical USB Mouse, Ambidextrous, Optical, USB Type-A, 800 DPI, Black
Available stock: 3840
-
Estimated delivery: Jun 04 - Jun 08
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Mouse | |
|---|---|
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scrolling directions | Vertical |
| Purpose | Office |
| Device interface | USB Type-A |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 800 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll type | Wheel |
| Scroll | Yes |
| Programmable mouse buttons | No |
| Buttons quantity | 3 |
| Recommended usage | PC |
| Keypad integrated | No |
| Design | |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Ergonomics | |
| Cable length | 1.8 m |
| Customizable weight | No |
| Plug and Play | Yes |
| Power | |
| Power source | Cable |
| USB Type-C charging port | No |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.3 Panther |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 90 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Package width | 42 mm |
| Package depth | 87 mm |
| Package height | 132 mm |
| Package weight | 109 g |
| Other features | |
| USB required | Yes |
| Packaging content | Mouse 3-year guarantee and full product support |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Master (outer) case width | 383 mm |
| Master (outer) case length | 233 mm |
| Master (outer) case height | 616 mm |
| Master (outer) case gross weight | 10.9 kg |

