PanzerGlass SAFE. by ® Screen Protector by Samsung Galaxy A15 | A15 5G | Ultra-Wide Fit w. EasyAligner
PanzerGlass SAFE. by ® Screen Protector by Samsung Galaxy A15 | A15 5G | Ultra-Wide Fit w. EasyAligner
Available stock: 2
-
Estimated delivery: May 30 - Jun 03
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Protector type | Clear screen protector |
| Compatibility | Samsung - Galaxy new A14, Samsung - Galaxy new A14 5G |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Brand compatibility | Samsung |
| Installation type | Full adhesive |
| Country of origin | China |
| Performance | |
| Product colour | Transparent |
| Material | Tempered glass, Polyethylene terephthalate (PET), Silicone |
| Dry application | Yes |
| Bubble-free application | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Rounded edges | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Oleophobic coating | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Screen size HxW | 155.23 x 71.96 mm |
| Width | 72 mm |
| Thickness | 0.51 mm |
| Depth | 0.51 mm |
| Height | 155.2 mm |
| Weight | 11 g |
| Packaging content | |
| Cleaning cloth | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cleaning kit | Yes |
| Dry wipe | Yes |
| Wet wipe | Yes |
| Installation tray | Yes |
| Package type | Hanging box |
| Packaging data | |
| Package width | 108 mm |
| Package depth | 12 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 57 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 7007190000 |
| Master (outer) case width | 450 mm |
| Master (outer) case length | 740 mm |
| Master (outer) case height | 260 mm |
| Master (outer) case gross weight | 14.5 kg |
| Products per master (outer) case | 200 pc(s) |
| Shipping (inner) case width | 11.5 cm |
| Shipping (inner) case length | 13.8 cm |
| Shipping (inner) case height | 21 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 670 g |
| Products per shipping (inner) case | 10 pc(s) |

